Wszystko inne poczeka

wszystko-inne-poczeka-2013Historia niełatwego związku. Dojrzała, wykształcona i ustabilizowana życiowo kobieta udziela pomocy nieznanemu bezdomnemu mężczyźnie, który właśnie wyszedł z więzienia. Okazuje mu zaufanie, oferuje dach nad głową i pomaga znaleźć pracę. I choć to wbrew rozsądkowi i panującym stereotypom, nie może oprzeć się rodzącemu się w niej uczuciu. Chwilowe zaślepienie i łatwowierność? A może odwaga, by odrzucić uprzedzenia, zaufać drugiemu człowiekowi i sięgnąć po miłość?

Barbara Ciwoniuk, znana przede wszystkim jako autorka lubianych i nagradzanych książek dla młodzieży, w lekkiej, zajmującej opowieści podejmuje ważne społecznie tematy i zmusza do refleksji o tym, co w życiu najważniejsze.

Wydawnictwo Bis, Warszawa 2013


eye

Poprzednie wydanie

wszystko-inne-poczeka-2006Czterdziestoletnia kobieta pomaga obcemu, bezdomnemu mężczyźnie ukryć się przed policją, proponuje mu dach nad głową i pomoc w znalezieniu pracy. Ona – kobieta dojrzała, wykształcona, i on – młodszy, nieokrzesany, były więzień skazany za gwałt… Na przekór wszystkim i wszystkiemu między nimi rodzi się wielka miłość, lecz czy stereotypy narzucone przez społeczeństwo nie przeszkodzą w jej spełnieniu?

Wszystko inne poczeka to optymistyczna powieść o tym, że zawsze jest czas na zmianę monotonnego życia na inne, pełniejsze, ciekawsze. To książka o potrzebie odwagi, szczerości i głębokiej wiary w siebie, potwierdzająca starą prawdę, że aby coś zyskać, czasem trzeba zaryzykować. Szczęście i miłość mogą być tuż obok, trzeba tylko po nie śmiało sięgnąć, wbrew utartym zasadom, nie bacząc na wiek, wykształcenie, majątek i przeszłość kochanej osoby.

To opowieść o rodzeniu się trudnego do zaakceptowania uczucia, które nabiera barw powoli, w miarę poznawania się dwojga zupełnie obcych ludzi.

Wiarygodni bohaterowie, wartka akcja, ciekawe dialogi… lecz to nie są najważniejsze atuty książki. Autorka pokazała tu siłę prawdziwej miłości. Wszystko inne poczeka to książka o głębokim uczuciu, napisana lekkim piórem, a czytanie jej to prawdziwa przyjemność.

Wydawnictwo Telbit, Warszawa 2006

Komentarze są wyłączone.