Wakacje z gangsterem

wakacje-z-gangsterem-2013

To miały być najgorsze wakacje w życiu Gabi… spędzone z dala od przyjaciół, w rodzinnej wsi ojca, bez internetu. Jak długo da się wytrzymać w takim miejscu? Cóż… da się, jeśli w sklepie pracuje sympatyczny chłopak, w pobliżu rozbije się przystojny gangster, a w małej społeczności aż kotłuje się od wzajemnych uraz i sekretów. Choć odcięta od świata wioska wydaje się marną scenerią do przeżycia wielkiej przygody i pierwszego uczucia, tu spędzonych wakacji Gabi z pewnością nigdy nie zapomni.

Wydawnictwo Literatura, Łódź 2013


eye

Poprzednie wydanie

wakacje-z-gangsterem-2008

Początek upalnego lata. Nieporozumienia rodzinne skłaniają naukowca Piotra Szolberta i jego siedemnastoletnią córkę Gabi do wyjazdu na drugi koniec Polski, do Moczarów – rodzinnej wsi Piotra. Mimo odległości nie udaje im się uciec od trudnych wyborów. Nierozwiązane sprawy ciągną się za nimi, nabrzmiewają, do starych problemów niespodziewanie dochodzą nowe, zwłaszcza gdy któregoś dnia brawurowa ucieczka pewnego przestępcy kończy się nie tam, dokąd bandyta zmierzał, ale również w spokojnych, ospałych Moczarach. Ciężko ranny kierowca nie może kontynuować ucieczki, więc ukrywa się w gospodarstwie Kracisów.

Pobyt gangstera gruntownie zmieni życie mieszkańców wioski, cicha z pozoru kolonia okaże się tyglem ludzkich namiętności, żalów i uraz.
Dla Gabrieli pierwsze w życiu wakacje na wsi, spotkanie z nowymi ludźmi, szczególnie ze spokojnym Romanem oraz intrygującym Maksem, nieoczekiwanie staną się szybką lekcją dorastania.

Wydawnictwo Telbit, Warszawa 2008


 

Komentarze są wyłączone.